Stabilny dostęp do Twojego Biznesu

Sieci LAN & WLAN i rozległe WAN

Projektujemy i instalujemy systemy okablowania strukturalnego, które służą do transmisji danych cyfrowych, głosu oraz obrazu wideo.

Projektujemy sieci kablowe LAN oraz radiowe WLAN oparte na najnowszych standardach szybkości.

Wykonujemy kompleksowe projekty i montaż serwerowni. Instalujemy i konfigurujemy pasywne i aktywne urządzenia sieciowe.

Mamy możliwość certyfikacji sieci przez co uzyskuje się letnią gwarancje producenta.

sieci WLAN lubuskie
sieci LAN & sieci WLAN
sieci WLAN Świebodzin

Prawidłowo skonfigurowana sieć informatyczna typu LAN/WLAN czy WAN w obiekcie budowlanym to zapewnienie niezawodności, ergonomiczności, ekonomicznej eksploatacji oraz skalowalności w niemal każdym biznesie. IP-system Piotr Piasceki to firma, świadcząca najwyższej jakości usługi w zakresie sieci wlan w lubiskim. Projektujemy i instalujemy systemy okablowania strukturalnego, które służą do transmisji danych. Cyfrowa transmisja danych obejmuje zarówno dźwięk jak i obraz w wysokiej rozdzielczości oraz inne dane cyfrowe. Projektowane przez nas sieci kablowe LAN oraz radiowe WLAN oparte są na najnowszych standardach szybkości. W zależności od potrzeb oraz środków finansowych oferujemy naszym klientom różne, dostosowane do indywidualnych potrzeb topologie sieci. Topologia określa sposób łączenia osprzętu wraz z okablowaniem i ma znaczny wpływ na sposób przepływu danych, funkcjonalność sieci oraz niezawodność. Topologię możemy podzielić na fizyczną oraz logiczną.

Topologie fizyczne to najprościej ujmując sposób rozmieszczenia osprzętu wraz z okablowaniem. Stosowane przez nas topologie to gwiazda, pierścień, gwiazda rozszerzona, podwójny pierścień oraz siatka. Topologie gwiazdy i gwiazdy rozszerzonej to jedne z najprostszych struktur fizycznych. Wszystkie urządzenia podłącza się do jednego switcha (przełącznika). Jest to jedna z najczęściej stosowanych topologii w sieciach LAN. Jest ona prosta w budowie, skalowalna, łatwa w modyfikacji i cechuje się małą awaryjnością. Bez problemu zastosujemy tutaj kable typu skrętka jak i kable światłowodowe. Topologie pierścienia i podwójnego pierścienia są rzadziej stosowanymi topologiami, co wynika z dużej dużą awaryjności. Urządzenia podłączone są każdy do każdego, i tworzą zamknięty obwód. W przypadku zerwania/ uszkodzenia obwodu w zaledwie jednym miejscu następuje przerwa w działaniu całej sieci LAN. Pewnym podniesieniem poziomu niezawodności w tym systemie, jest stosowanie podwójnego pierścienia, gdzie występuje podwójne połączenie urządzeń. Wówczas awaria jednego z nich, nie powoduje niesprawności całej sieci LAN. Jedną z bardziej niezawodnych topologii, gwarantujących najwyższy poziom bezpieczeństwa sieci jest topologia siatki. Jej wadą jest niestety wysoki koszt, wynikający ze stosowania nadmiarowych połączeń.

Topologie logiczne

Topologie logiczne sieci strukturalnych związane są ze sposobu przesyłu i odbierania danych w obrębie sieci. Można ją podzielić na trzy podstawowe topologie logiczne: punkt-punkt, wielodostępową i pierścienia. Topologia, w której dane przesyła się pomiędzy dwoma urządzeniami, które łączone są w sposób bezpośredni lub za pomocą urządzeń pośredniczących w transmisji to topologia punkt-punkt. Topologia wielopostępowa cechuje się przesyłaniem danych pomiędzy dwoma urządzeniami, które łączone są w sposób bezpośredni lub za pomocą urządzeń, które pośredniczą w transmisji. Rodzaj topologii określający przesył danych między wieloma urządzeniami za pomocą jednego medium transmisyjnego współdzielonego między nimi to topologia wielodostępowa. Ostatnim rodzajem topologii logicznej jest topologia pierścienia. Jedno medium transmisyjne, współdzielone z wieloma urządzeniami, określa przesył danych między nimi.

Niezależnie od potrzeb gwarantujemy Państwu 100% satysfakcji i wzorowe wykonanie wszystkich topologii sieci, zarówno fizycznych jak i logicznych. Najlepiej skonfigurowane sieci lan wlan w Świebodzinie i całym lubuskim to IP-System Piotr Piasecki!

Korzyści sieci LAN

Local Area Network

  • Obniżenie kosztów administrowania
  • Wzrost wydajności pracy
  • Skalowność pozwalająca na szybkie dostosowanie sieci do zmieniających się potrzeb przyspieszenia działania aplikacji

Korzyści sieci WLAN

WLAN Wireless LAN

  • Możliwość zbudowania sieci w miejscu gdzie okablowania strukturalnego nie byłoby możliwe
  • Możliwość rozszerzenia zasięgu
  • Zwiększenie atrakcyjności obiektu wynikającego z połączenia mobilnego