Systemy monitoringu CCTV

Pełny obraz i jasność sytuacji

Telewizja przemysłowa (CCTV) jest najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem nadzoru budynku.

W skład systemy wchodzą głównie rejestratory i kamery.

Nasza firma oferuje zaprojektowanie oraz instalację pełnego systemu CCTV do potrzeb klienta opartych na różnych technologiach:

* Cyfrowe (kamery IP, Megapixel)
* Analogowe (AHD, HD-CVI)
* Hubrydowe (kamery analogowe, cyfrowe oraz przemysłowe)

W ofercie posiadamy szeroką gamę produktów wysokiej jakości.

monitoring CCTV Świebodzin, lubuskie

Najłatwiejszy i jednocześnie najpopularniejszy sposób nadzoru budynku, to zastosowanie systemu CCTV. System ten można w zasadzie podzielić na trzy rodzaje: cyfrowy (IP, Megapixel), analogowy (AHD, HD-CVI) oraz hybrydowy.

Nowoczesny Monitoring IP wykorzystuje technologię transmisji danych, zapisując sygnały audio i wideo w postaci cyfrowej. Rozdzielczość materiałów wideo dochodzi do 4k. System IP składa się przede wszystkim z kamer sieciowych, dysków twardych archiwizujących informacje oraz innych akcesoriów IP. Transmisja danych może odbywać się drogą Internetową, a także w sieci wewnętrznej LAN. Dzięki tej technologii możliwa jest kontrola obiektów praktycznie z każdego miejsca na ziemi, wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu. Powyższe gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i natychmiastowy dostęp do wizji. Większość rejestratorów pozwala na dostęp do wizji przy pomocy specjalnego oprogramowania bądź wykorzystuje do tego celu zwykłą przeglądarkę internetową. Wykonywanie tej funkcji jest standardem wobec czego, nie ma dodatkowych opłat za jej użytkowanie. Jakość obrazu, szczególnie w 4K, pozwala na dojrzenie najdrobniejszych szczegółów. Powyższe dotyczy zarówno dnia jak i nocy (co jest szczególnie pożądane w przypadku zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w warunkach, które mogą być sprzyjające do niesubordynowanych zachowań).

Monitoring analogowy opiera się na analogowej transmisji danych. Do tego celu używane są przewody koncentryczne, co powoduje, że podczas instalacji nie ma konieczności zmiany okablowania, tak jak w przypadku monitoringu IP. Analogowy system obrazu to wysoka jakość obrazu w rozdzielczości HD. Bardzo dużym plusem tej technologii jest brak opóźnień w generowanym podglądzie, co ma szczególne znaczenie w przypadkach w których musimy mieć zapewniony natychmiastowy podgląd „na żywo”.

Systemy hybrydowe z kolei, łączą sobie elementy systemu monitoringu IP i monitoringu analogowego i są kierowane do najbardziej wymagających użytkowników. Zapraszamy wszystkich poszukujących najlepszych rozwiązań CCTV w Świebodzinie. Najlepsza jakość CCTV w Lubuskim to IP-System Piotr Piasecki!